MOBINET;
MobilUS, Mobis, VP, ISMS, Enroute Plus, ESGO, C-BOS, BASİS, VOYAGE, Çaynet, Oas, İsis, Fiat Otomotiv ve Pepsis (Distribütörlerin kullandığı program, bundan sonra distribütörlük programı olarak anılacaktır) programıyla diğer programların veri alışverişinde bulunmasını sağlayan bir köprü yazılımdır.

Distribütörlük programından alınan Firma listesi, Stok listesi, personel listesi ile diğer sistemde kullanılan veriler alınarak
MOBINET içerisinde eşlenir (bir defaya mahsus, yeni kayıt sonrası sadece eklenen kayıtlar eşlenir). Eşlemenin amacı
Distribütörlük programındaki firmanın (carinin) diğer sistemde nasıl tanımlandığı (cari kod), stok kodunun hangisi olduğu ve plasiyer tanımı nasıl yapıldığının belirlenmesidir.

Eşleme işlemi sonrası, Distribütörlük programından alınan FATURA LİSTESİ, MOBINET programına aktarılır. Ve diğer sistem için çevrim yapılmasına başlanır. Hatasız çevrim sonrası (eşlemelerde sorun çıkmazsa) MOBINET faturaların diğer sisteme uygun olduğu bir dosya yaratır.

MOBINET tarafından oluşturulan bu dosya diğer sistemdeki ŞABLONlar sayesinde içeri alınır ve Distribütörlük programından kesilen FATURAlar artık diğer sistemde görüntülenmeye başlanır.

Diğer Program Nedir?
=======================
MobilUS - Imperial Tobacco ve Beylerberi Rakı'nın, VP - Mey A.ş., Ülker Golf'ün, TUBORG'un ve BAT, Pepsis - Pepsi'nin, Mobis - Ülker'in, ISMS - Philip Morris International (PMI), Enroute Plus - Efes Pilsen, ESGO - ETİ, BASİS, VOYAGE - Coca Cola, C-BOS Carlsberg distribütörlerinin kulladığı sıcak/soğuk satış, stok takibi yapılan ve el terminalinde kullanılan programdır. Distribütörlük öncesi ya da hali hazırda kullanılan NETSİS, LOGO, LINK, VEGA, BAY.t, Mikro gibi programlar Distribütörlük programından verilerin aktarılmasının istendiği diğer programlardır.

MOBINET,
NETSİS, LOGO, LİNK, Dara, Luca, Bay.t, ETA, Mikro, MAYA, AGE, PEGASOFTgibi dışarıdan veri kabul eden (TXT dosyası, XML, DBF, CSV) tüm programlarla sorunsuz çalışabilmektedir.